Mich-bus Przewóz Osób

Właściwości wód termalnych

Baseny Termalne Oravica

Wody lecznicze​​

Wody termalne posiadają w sobie wiele korzystnie działających pierwiastków na ludzki organizm. Kąpiel w nich to nie tylko przyjemność dla naszego ciała lecz poprawiają pracę naszego serca, łagodzą bóle stawów i mięśni oraz przyśpieszają procesy metaboliczne w naszym organizmie

Jeśli chciałbyś skorzystać z dobrodziejstw jakie dała nam natura, powinieneś odwiedzić Oravice baseny termalne. Termy zdobyły wielką popularność ze względu posiadania licznych walorów zdrowotnych. Cieszą się pozytywna opinią i mogą wspomóc w leczeniu wielu schorzeń takich jak atopowe zapalenie skóry bądź łuszczycę. Wspomagają profilaktykę zdrowotną i dają poczucie komfortu i relaksu. Wody w termach pochodzą z głębi ziemi i przekazują nam całe  swoje dobrodziejstwo. od natury. Przede wszystkim różnorodne cenne pierwiastki, minerały, dzięki którym nasz organizm może sprawnie funkcjonować. 

Dlaczego wody termalne dobrze wpływają na ludzki organizm?

Od zarania dziejów wiemy że woda ma dobry wpływ na nasz organizm i bez niej nie jesteśmy w stanie funkcjonować. Oprócz zaspokojenia potrzeby picia woda dodatkowo oczyszcza nasze ciało, pozwalając nam żyć. 

Wody termalne które stosujemy do kąpieli oprócz relaksu i odprężenia maja wyśmienity wpływ na nasze zdrowie. Zawierają dużo minerałów które wydobywane są z głębokich wart pod ziemią. Woda płynąca przez szczeliny skał pochłania liczne minerały i związki chemiczne, wypływające na prawidłowe funkcjonowanie naszego ciała. Na liście pierwiastków znajduje się między innymi sarka, mangan, chrom, magnez, żelazo, potas, krzem, wapń i selen. Zawartość ich stężenia w wodach termalnych jest w różnym stężeniu.

W jaki sposób wody termalne wpływają na samopoczucie i zdrowie?

Wody termalne posiadają wiele rozmaitych składników który ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Z basenów mogą korzystać ludzie w różnym przedziale wieku. W szczególności zalecane korzystanie z term jest po przebytych operacjach czy schorzeniach a także w trakcie rekonwalescencji. Wody doskonale też wpływają na kondycję skóry wygładzając i ujędrniając ją. Zalecane są szczególnie przy schorzeniach skóry, łuszczycy, trądziku lub suchej skórze.

Lista właściwości wód termalnych

Zamów turę do term już dziś!